انواع کمد دیواری, راهنمای خرید کمد دیواری

راهنمای خرید کمد دیواری

. کمد نیز مانند دیگر لوازم خانه دارای ویژگی ها و خصوصیاتی است که باید هنگام خرید به آن ها توجه کرد. در این قسمت نکاتی را مطرح می کنیم که با اتکا به آن بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.


اندازه گیری جای کمد دیواری

زیباترین و بهترین حالت زمانی است که یک کمد کاملا و بدون کم و کاست در جایی که برایش در نظر گرفته شده قرار بگیرد. کمد اگر بیش از حد بزرگ و یا بیش از حد کوچک باشد سبب می شود دکوراسیون و جلوه کلی اتاق آزار دهنده و نازیبا به نظر برسد. بنابراین قبل از اقدام به خرید کمد ، جای قرار گرفتن آن را مشخص و آن را دقیق اندازه گیری کنید.


راهنمای خرید کمد دیواری

کیفیت (جنس)کمد دیواری

در این مورد بی شک چوب بهترین گزینه ای است که برای جنس کمد توصیه می شود.اما خود چوب هم از لحاظ جنس و کیفیت دارای درجات و سطوح متفاوتی است که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید و میزان خلوص و مرغوبیت آن را از فروشنده یا سازنده آن جویا شوید. امروزه برای ساخت کمد به تناسب سبک های مدرن و نو ظهور از مواد و اجناس دیگری از قبیل پلاستیک و فلز نیز استفاده می شود.


انواع کمدهای دیواری

شما می توانید متناسب با شکل، اندازه و سایر خصوصیاتی که مد نظر دارید، نمونه مورد نظر خود را سفارش دهید . هم چنین کمد ها از نظر جا، قسمت های داخلی، و همچنین سبک ها دارای تنوع زیادی هستند. هنگام انتخاب کمد باید به نیاز خود و میزان هزینه ای که برای خرید کمد در نظر گرفته اید توجه داشته باشید و متناسب با آن گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای انتخاب سبک هم باید به سبک دکوراسیون اتاقی که می خواهید کمد را در آن قرار دهید توجه نمایید.


سنجش کیفیتکمد دیواری

قسمت های داخلی هنگام خرید کمد حتما به کشو های داخلی, لولا ها و... توجه کنید. همه این موارد را یکبار پیش از خرید امتحان کنید و ببینید آیا کشوها به آسانی به بیرون و داخل کشیده می شوند یا خیر. هم چنین نحوه بسته شدن و قفل شدن درها را نیز بررسی کنید.


توجه به دستگیره های کمد دیواری

دستگیره ها یکی دیگر از موارد مهمی هستند که باید هنگام خرید به آن ها توجه شود. در این مورد به شکل ظاهری دستگیره ها، و هم چنین میزان استحکام و نحوه نصب آنها به کمد دقت کنید. این موارد در صورت استاندارد بودن می توانند به مرغوبیت و زیبایی کمد کمک کنند.

اگر در حین سازماندهی کمد به وسایلی برخورد کرید که متعلق به جای دیگری است،آن را کنار بگذارید تا پس از اتمام کار آنها را سرجای خود قرار دهید کار را از بالای کمد به سمت پایین آغاز کنید و همه چیز به جزلباس های آویخته شده را از کمد بیرون ریخته و روی زمین قرار دهید.طبقات کمد را تمیز کنید و سپس به سازماندهی وسایل و چیدن مجدد آیتم های لازم در کمد و دورریختن وکنار گذاشتن مواد بی استفاده یا اشیایی که به کمد تعلق ندارند بپردازید.نحوه قراردادن لباس ها و اشیا در کمد تاثیر زیادی در ظرفیت گنجایش کمد دارد و اگر این کار را به خوبی و اصولی انجام دهید. تا حد زیادی بر افزایش گنجایش کمد خود کمک می کنید و می توانید وسایل واشیاء بیشتری را در کمد جای دهید استفاده صحیح از تمامی قسمت های فضای داخل کمد با نصب قفسه ها و طبقاتی در داخل آن یک اقدام لازم است و شما باید نهایت استفاده را از فضای داخل کمدهای خانه به عمل بیاورید تا خانه ای سازمان یافته و منظم داشته باشید. کار مرتب کردن و سازماندهی کمدهای خانه تنها زمانی راحت و ساده می شود که برایتان لذت بخش باشد و هیچ گونه ناامیدی و دلسردی از کار در میان راه برایتان پیش نیاید.راهکار آویختن

هرکز اجازه ندهید تا عناصری از قبیل کمربندها،روسری ها و کراوات ها درهم بپیچند،زیرا این اتفاق می تواند جلوه شلوغی را برای کمد شما ایجاد کند و همچنین سبب سردرگمی شما در یافتن چیزی که نیاز دارید می شود،بنابراین آنها را به صورت منظم و مرتب کنار هم با کمک آویزی متناسب با آن وسیله وشی در کمد بیاویزید.قفسه های کفش در کمد دیواری

اگر شما کفش های خود را از جعبه هایشان بیرون بیاورید و در قسمت های مخصوص خود در کمد قرار دهید، می توانید خیلی راحت تر تنها با یک نگاه کفش موردنظر خود را انتخاب کنید، قفسه های درون کمد که دارای اشکال و انواع مختلف هستند، کمک می کنند تا کفش های شما به صورت مرتب و بدون اینکه با دیگر وسایل و لباس های موجود در کمد برخورد داشته باشند کنارهم قرار گیرند.برای قراردادن اشیاء سبک اما حجیم مانند اسباب بازی ها مناسبند و نمی گذارند این اشیاء با وسایل دیگر ادغام شوند و همچنین پیدا کردن آنها نیز بسیار راحت می شود. انواع کوچک و چند قسمتی  این آویزها که به پشت دریا جداره کمد آویخته می شوند،برای قراردادن اشیاء و لوازم کوچک تر مانند جوراب ها،گل سرو... مناسب هستند.تفکیک کننده ها در کمد دیواری

نکته مهم این است که باید اشیاء و لوازم قیمتی و باارزش مانند جواهرات را در قسمتی مجزا در کمد قرار دهید تا گم نشوند و صدمه نبینند. تفکیک کننده های عمودی می توانند در تفکیک فضا و جدا کردن وسایل از یکدیگر و پیش گیری از ادغام شدن آنها و به هم ریختگی کمد نقش بسیار مهمی ایفاء کنند. استفاده از این اکسسوری در کمد و فضاهای ذخیره سازی اتاق بیشتر توصیه می شود.

 

 

انواع کمد دیواری با توجه به نوع درب

انواع کمد دیواری با توجه به کارایی و عمق

می توانید با طبقه بندی کردن انبارها یا کمد های خانگی خود، فضا را بهینه تر سازید.

-    برای قرار گیری بلوزهای پشمی و لباس های زمستانی، هیچ جایی بهتر از یک کمد کوچک با چند کشو نیست.
-    اگر نمی‌ دانید با کتاب های‌ اضافی‌ و ظرف و ظروف عتیقه ای‌ که سالها برای جمع آوریشان زحمت کشیده اید چه کنید، شاید بهتر باشد که یک ویترین نردبانی‌ به عنوان کتابخانه، میز تلویزیون و ضبط صوت سفارش دهید. اما به یاد داشته باشید فاصله طبقات بسته به نوع وسیله ای‌ که در آن جای‌ می‌گیرد، باید متفاوت باشد.برای صرفه جویی در فضا بهتر است کمد هایی انتخاب شود که علاوه بر داشتن درهای شیشه ای و طبقات برای قرار دادن اشیاء تزئینی ، حداقل دو طبقه با درهای چوبی برای قراردادن اشیاء ضروری که دوست ندارید دیده شوند داشته باشد.
-    هنگام خرید کمد ، حتما به کشو های داخلی، لولا ها و... توجه کنید. همه این موارد را یک بار پیش از خرید امتحان کنید و ببینید آیا کشو ها به آسانی به بیرون و داخل کشیده می شوند یا خیر؟ آیا این کمد فضای لازم را برای تمام وسایل شما دارد؟چیدمانی صحیح

اولین چیزی که به مرتب بودن یک کمد کمک می کند، چوب لباسی است . لباسها گذشته از وزن، جنس و میزان استقامت چوب لباسی، باتوجه به فرمشان باید توسط چوب لباسی مناسب به میله کمد آویخته شوند. در واقع چوب لباسی ها نه تنها ابزار آویزان کردن لباس هستند ، بلکه نقش محافظت کننده از فرم آنها را نیز برعهده دارند. پس به  نوع چوب لباسی ها توجه کنید و بر روی لباسهایی که کمتر از آنها استفاده می شود حتما کاوربکشید.

پلوورها و ژاکتهای سنگین را بهتر است به جای آویزان کردن تا کنید و در کیف های مخصوصی قرار دهید که در انواع و اندازه های مختلفی در بازار وجود دارد. برای آویزان کردن لباسهای بلند مانند مانتوها، بارانی و ... ارتفاعی به میزان 165 تا 172 سانتیمتر در نظر بگیرید. برای لباسهای کوتاه مانند بلوزها، پیراهن های مردانه و...، ارتفاعی به میزان 90 تا 105 سانتیمتر نیاز دارید. فضای خالی بالای کمد را می توان برای قراردادن ساک ها یا جعبه هایی که وسایل شخصیتان درون آن قرار دارد در نظر بگیرید.

درهای کمدها را از یاد نبرید زیرا فضاهای بسیار کار آمدی برای قرار دادن بخشی از وسایل می باشند. اگر کمدتان از ارتفاع زیادی برخوردار است، بهتر است از دو ردیف میله برای آویزان کردن لباسها استفاده کنید و لباسهای غیر ضروری را در قسمت بالایی که دسترسی سخت تری دارد قرار دهید . می توانید با نصب یک طبقه چرخدار در زیر کمد ، جایی برای کفشها و لوازم دیگرتان ایجاد کنید.

یکی از این فضاهای کارآمد که ما همیشه فراموشش می کنیم، اختلاف سطحهای‌ باریک میان دو دیوار یا دو ستون است که می توانید با قراردادن چند طبقه چوبی یا شیشه ای، فضایی برای قراردادن لوازم دکوراتیو یا کتابخانه های مقرون به صرفه بسازید.

سعی‌ کنید به هنگام تهیه مبلمان و وسایل چوبی‌ منزل، از مواردی‌ استفاده کنید که دارای‌ کشو یا کمدهای‌ کوچک باشند. مثلا اگر تختخواب فرزند شما دارای یک کشو در زیر و یک کمد کوچک در بالا باشد، دیگر مشکل قرار دادن ملحفه را نخواهید داشت.