نکات مهم دکوراسیون آشپزخانه و انتخاب نوع و رنگ کابینت و کمد دیواری

نکات مهم دکوراسیون آشپزخانه

انتخاب نوع و رنگ کابینت و کمد دیواری

. آماده سازی

 فضای آماده سازی غذا، اصلی ترین بخش هر آشپزخانه به شمار می رود. این فضا که معمولا در سطح بین سینک ظرفشویی و گاز قرار دارد، باید ابعاد مناسب ( معمولا در حدود 90 سانتیمتر) و همچنین روشنایی کافی داشته باشد. سازماندهی و قرار دادن  وسایل و اشیاء مورد نیاز ( از قبیل تخته گوشت، ظروف مخصوص، مخلوط کردن مواد غذایی و انواع ادویه جات) نیز در کابینت های پایینی سطح آماده سازی بسیار مهم است. بهترین حالت این است که ظروف، لوازم و مواد مورد نیاز برای آماده سازی، در کابینت موجود در آن فضا قرار داده شود.

2.نور پردازی

نورپردازی در دکوراسیون همه قسمت های خانه اهمیت بسیار دارد و آشپزخانه نیز از این امر مستثنی نیست. نور پردازی کامل و کافی، آشپزخانه شما را دلباز و وسیع نشان می دهد و به این ترتیب، کار در آشپزخانه برایتان ساده تر می شود.

3.کشوها

کشوها جداره بلندتری نسبت به طبقه ها و قفسه ها دارند و از این رو می توانند فضای بیشتری را برای ذخیره سازی در اختیار شما قرار دهند. هر چه جداره این کشو ها را بیشتر در نظر بگیرید عمق آنها و همچنین گنجایش آنها برای ذخیره سازی بیشتر خواهد شد.

4.نصب هود

وجود هود در آشپزخانه به سالم تر شدن هوای آشپزخانه کمک می کند.

5.سطوح کانتر

انتخاب یک ماده مرغوب و با کیفیت برای سطح کانتر که علاوه بر کیفیت و ماندگاری، جذابیت و زیبایی نیز داشته باشد، بسیار مهم است. در انتخاب ماده سطح کانتر، دقت  بیشتری را صرف کنید.

6. دیوار بین کابینت های تحتانی و فوقانی

برای پوشش این قسمت از دیوار آشپزخانه که نقش تاثیرگذاری بر جلوه دکوراسیون آشپزخانه دارد، جنسی را انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی و تناسب با سبک و رنگ دکوراسیون آشپزخانه، به راحتی تمیز شود و چربی و کثیفی را به خود جذب نکند.

7.کشوی اشیای کم استفاده

کشویی را در آشپزخانه به اشیا و لوازم کم استفاده و لوازمی که حتی ممکن است هرگز از آنها استفاده نشود اختصاص دهید و آنها را از اشیا پر مصرف جدا سازید تا بدانید در زمان هایی که به آنها نیاز پیدا می کنید کجا باید دنبال آنها بگردید.

8.کشوی قابلمه ها

اهمیت حضور کشوهای بسیار عمیق و بزرگ را در آشپزخانه نادیده نگیرید. این کشو ها برای قرار دادن قابلمه ها و ماهی تابه ها بسیار ایده آل و مناسبند.

9.قفسه های تو کار

به جای اینکه قفسه ها و طبقه های ایستاده را روی سطح کانتر قرار دهید و اشیاء دم دستی و مورد استفاده خود را داخل آنها بگذارید، به طراحی قفسه ها و طبقات توکار اقدام کنید تا با این کار بر زیبایی دکوراسیون آشپزخانه خود بیافزایید و جلوه ای منظم و مدرن به آن ببخشید.

10.پریز های برق

به این فکر کنید که ممکن است به چند پریز برق در آشپزخانه، همزمان با هم نیاز پیدا کنید. پریزهای برق در آشپزخانه باید در دسترس و تعداد آنها به مقدار لازم باشد. بنابراین سیم کشی آشپزخانه نیز باید کامل و اصولی انجام شود.

11. آویز های دیواری

آویزهای دیواری متعدد از جنس استیل ضدزنگ می تواند امکان استفاده از فضای دیوار را به شما بدهد تا بتوانید با آویختن اشیا و لوازم پر استفاده روی آن، هم بهتر و بیشتر از فضا استفاده کنید و هم بر مدرن شدن جلوه دکوراسیون آشپزخانه خود بیافزایید.